«Powrót

Szybki PIT po raz drugi w największych galeriach handlowych Wielkopolski

Szybki PIT po raz drugi w największych galeriach handlowych Wielkopolski

Szybki PIT po raz drugi w największych galeriach handlowych Wielkopolski

W najblizszy weekend 18-19 kwietnia 2015 roku pracownicy administracji podatkkowej będą czekać na Państwa w 5 największych galeriach handlowych Wielkopolski. Pomogą wypełnić zeznanie podatkowe i jednocześnie wyślą je elektronicznie, bezpośrednio do urzędu skarbowego.

Przez te dwa dni w godzinach od 10.00 do 18.00 w 5 centrach handlowych w Wielkopolsce (Kalisz, Konin, Piła, Poznań) na specjalnych wyznaczonych stanowiskach informacyjnych, ciągły dyżur będzie pełniło kilkoro ekspertów fiskusa. Udzielą oni szczegółowych informacji na temat rozliczenia podatku dochodowego za ubiegły rok oraz rozwieją wątpliwości związane z wypełnieniem zeznania podatkowego czy skorzystaniem z ulg podatkowych i odliczeń.

Najważniejsze jednak jest to, że eksperci pomogą wprowadzić PIT-a do systemu e-Deklaracje i sprawnie wysłać go przez internet do właściwego urzędu skarbowego. Na miejscu Podatnicy otrzymają także urzędowe potwierdzenie odbioru zeznania. Pomoc urzędników jest w pełni darmowa i nie wiąże się ze spełnieniem jakichkolwiek warunków.

Żeby skorzystać z pomocy pracowników urzędów skarbowych wystarczy zabrać ze sobą rozliczenie PIT-11 jakie otrzymujemy od pracodawców lub inne dokumenty świadczące o uzyskanych dochodach w 2014 roku. Jeśli chcemy skorzystać z ulg podatkowych, to należy również pamiętać o zabraniu ze sobą potwierdzenia dokonania wydatków, które chcemy odliczyć. Bardzo ważne jest by mieć ze sobą zeszłoroczne rozliczenie PIT (za 2013 rok) lub dokładną kwotę przychodu uzyskanego w 2013 roku –  informacje te będą potrzebne do identyfikacji danych w systemie e-Deklaracje.

Eksperci wielkopolskiej administracji podatkowej będą pełnić dyżury w następujących galeriach handlowych:

 • Galeria Poznań City Cener
  ul. Matyi 2 w Poznaniu
   
 • M1 Centrum Handlowe Poznań
  ul. Szwajcarska 14 w Poznaniu
   
 • Galeria Kalisz (Carrefour)
  ul. Poznańska 121-131 w Kaliszu
   
 • Centrum Handlowe FERIO
  ul. Ogrodowa 31a Stare Miasto (Konin)
   
 • Galeria VIVO w Pile
  ul. 14-ego Lutego 26 w Piła

Akcja "Szybki PIT w galerii handlowej" ma charakter ogólnopolski i prowadzona będzie na terenie całego kraju.

bip

Informacje o publikacji dokumentu

 
Data utworzenia: 16.04.2015 Data publikacji: 05.06.2015 13:57 Data ostatniej modyfikacji: 18.12.2015 12:37
Autor: Małgorzata Spychała-Szuszczyńska Osoba publikująca: Miłosz Zalewski Osoba modyfikująca: Miłosz Zalewski